ОШ "Вук Караџић"

OŠ "Vuk Karadžić"

Vuk Karadžić Általános Iskola

Home Up

Основна Школа Вук Караџић“

БАЈМОК

Основна школа ’’Вук Караџић“ налази се у Бајмоку, месту које је смештено између три Општине: Суботице, Бачке Тополе и Сомбора. Северно на десетак километара налази се државна граница са Мађарском. Школска зграда се налази у центру Бајмока. Први подаци о школству у Бајмоку датирају из 80-тих година XVIII века. Основна школа “Вук Караџић“ је настала спајањем Основне школе “Никола Тесла“ и основне школе “Светозар Марковић“ 1963. године. Зграде садашње школске зграде потичу из 1909. године. Тачно 100. година касније 2009. године завршена је градња нове школске зграде које се налази измедју две старе зграде и чини једну целину. Намера нам је била да сачувамо стару и саградимо нову школу, односно да спојимо традиционално са модерним и све то скупа учинимо комплексом који ће у потпуности задовољити потребе васпитања и образовања наше деце. На овај начин практично је показано како комбинација старог и новог може да представља диван склад. Основну школу “Вук Караџић“ у Бајмоку школске 2009/2010. године похађа 610 ученика. Настава се реализује на српском и мађарском наставном језику. Наставу на српском језику похађа 479 ученика а на мађарском наставном језику 131 ученик.